De cursusaanbieder voor
de juridische professional

Podcast personen- en familierecht en erfrecht - mei 2025

In deze podcast informeren we je over de nieuwste ontwikkelingen in het personen- en familierecht en erfrecht. We bekijken recente beslissingen en nieuwe wetsvoorstellen en verduidelijken wat dit voor jouw dossiers inhoudt. Op deze manier blijf je als advocaat of jurist goed geïnformeerd en begrijp je waar je in de praktijk op moet letten.

Wat krijg je te horen in de cursus personen en familierecht en erfrecht?

In de aflevering van de podcast personen en familierecht en erfrecht van mei 2025 worden er verschillende thema's die de afgelopen maanden in de rechtspraak en literatuur zijn gepubliceerd behandelt. Je ontvangt geen eenvoudige opsomming, maar een beknopte uitleg over de essentie en de gevolgen door Freek Schols en Lucienne van der Geld van Studio Freek & Lucienne. Onderwerpen die besproken worden zijn onder meer:

  • Verjaring en vergoedingsrechten voor informele samenlevers (ECLI:NL:OGEAA:2025:21)

  • Onwaardigheid en de verbetering door middel van redelijkheid en billijkheid (ECLI:NL:RBAMS:2025:2371).

  • Einde ouderlijk vruchtgenot (internetconsultatie voor de bescherming van het vermogen in het familierecht).

  • Aanpak constructie ongelijke breukdelengemeenschap (via internetconsultatie).

  • Alsof- en quasi-legaat (onder andere HR 30 september 2022, ECLI:NL:HR:2022:1339)

  • Niet ingeschreven huwelijkse voorwaarden (ECLI:NL:GHSHE:2024:3380)

  • De bevoegde rechter en het gebruik van verzorgingsvrucht (HR 4 april 2025, ECLI:NL:HR:2025:511)

  • Crypto’s in box 3 (HR 25 april 2025, ECLI:NL:HR:2025:683).

Bij elk thema ontvang je informatie over de beslissing van de rechter, de belangrijkste argumenten en wat dit praktisch voor jou inhoudt.

De uitgebreide en volledige podcastserie bestaat uit maar liefst 10 interessante en boeiende afleveringen, die gedurende het hele jaar worden gepresenteerd en gepubliceerd.

De volledige podcastserie: 10 afleveringen, over het hele jaar

Wil je niet elke maand afzonderlijke, losse afleveringen volgen, maar geef je de voorkeur aan één volledig en compleet overzicht?  Met het uitgebreide jaarpakket Podcast Personen- en familierecht & erfrecht krijg je de mogelijkheid om alle tien afleveringen in hun geheel beschikbaar te krijgen in één gunstig pakket en bovendien verdien je meteen 10 PO-punten.  Deze boeiende en bijzondere serie wordt zorgvuldig samengesteld door het creatieve team van Studio Freek & Lucienne, waarbij Freek Schols en Lucienne van der Geld fungeren als de vaste en vertrouwde gastheren.  Elke afzonderlijke aflevering van de serie heeft een duur van ongeveer één uur en weet op meesterlijke wijze actuele rechtspraak, wetgeving en relevante literatuur te combineren met een heldere en begrijpelijke uitleg die toepasbaar is in jouw praktijk.

Voor wie is deze juridische podcast bedoeld?

Deze juridische podcast is ontwikkeld voor advocaten en juristen die zich richten op personen- en familierecht of erfrecht.
Heb je regelmatig contact met zaken met betrekking tot echtscheidingen, erfenissen of vermogenskwesties? Dan biedt deze podcast personen- en familierecht en erfrecht een eenvoudige manier om zonder lange studiedagen goed geïnformeerd te blijven.

Waarom een cursus personenrecht en erfrecht volgen bij MR. in opleidingen?

Bij MR. in opleidingen ontvang je geen theoretische presentaties, maar een nuchtere blik op de actuele situatie. Freek Schols en Lucienne van der Geld van Studio Freek & Lucienne verduidelijken voortdurend wat de uitspraken en voorstellen in de praktijk inhouden. Op deze manier ben je direct in staat om de inzichten in je eigen werk toe te passen.

Een overzicht van de voordelen:

  • Je houdt je op de hoogte van de meest recente rechtspraak en wetsvoorstellen.

  • Je krijgt onmiddellijk inzicht in de impact op de praktijk.

  • Je luistert wanneer je dat wilt.

  • Je kunt gemakkelijk je PO-punten besparen.

Zou je het graag verder willen onderzoeken? Bekijk ook ons overzicht van alle cursussen.

 

Freeks Schols samen met Lucienne van der Geld podcast studio Freek & Lucienne in samenwerking met MR. in opleidingen
Freek Schols

Lucienne van der Geld samen met Freeks Schols podcast studio Freek & Lucienne in samenwerking met MR. in opleidingen
Lucienne van der Geld

Ook interessant voor jou

undefined Onbeperkt PO-punten halen? Krijg 12 maanden toegang tot al onze on-demand cursussen voor slechts € 750,-! undefined Meer informatie